امروز : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

دانلود کتاب مشهور ” تاریخچه زمان ” اثر استیون هاوکینگ

 

کتاب  تاریخچهٔ زمان  یا تاریخ مختصر زمان ( A Brief History of Time ) اثری مشهور از استیون هاوکینگ است. پروفسور استیون هاوکینگ استاد مسلم فیزیک نظری  است که در جهان علم از او به انیشتن زمان یاد می شود. وی همچنین استاد لوکازین (Lucasian) ریاضیات دانشگاه کمبریج می باشد که این مقام قبلا به نیوتن تعلق داشت. 
 
وی به علت ابتلا به بیماری ای.ال.اس یا موتورونرون (بیماری سلولهای حرکتی دستگاه عصبی مرکزی و محیطی) معلول گردید و در سال ۱۹۸۵ به علت ابتلا به ذات الریه ناچار به عمل جراحی شد که توانایی سخن گفتن و آخرین رشته ارتباط با دیگران را از وی گرفت. وی سپس با استفاده از برنامه ارتباطی بنام مرکز زنده (Living Center) با دنیا ارتباط برقرار می کند و کتاب حاضر با استفاده از این تکنولوژی نگاشته شده است. 
 
این کتاب به عنوان پرخواننده‌ ترین کتاب کیهان‌شناسی شهرت یافته است و تا سال ۱۹۹۳ به بیش از ۳۳ زبان زندهٔ دنیا ترجمه و چاپ شده‌ است. همچنین در ۱۸۴ امین هفتهٔ چاپ آن، به دلیل طولانی‌ ترین حضور در فهرست پرفروش‌ ترین کتاب‌ های نشریه ساندی تایمز، در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است. 
 

استیون هاوکینگ در این کتاب می کوشد پیچیدگی نظام هستی و جهان آفرینش را به سادگی به تصویر بکشد. دراین کتاب دویست و پنجاه صفحه ای، هاوکینگ نشان می دهد که نظریه ی نسبیت عام انیشتین متضمن آغازی ناگزیر برای جهان و پایانی احتمالی برای آن است.

 
هاوکینگ در این کتاب با زبانی ساده به بازگویی داستان جهان پرداخته است.
 
 
رمز فایل : lovelearning.ir
 
 
 
 
 

♥ عاشق یادگیری باشید ♥

LoveLearning.ir 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه :http://lovelearning.ir/?p=1544

Scroll Up