امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷

کامل ترین مجموعه آموزشی لغات ۵۰۴ – به صورت کاملا تصویری

 

 

مطابق تعریف یونسکو «باسواد» در هزاره سوم کسی است که هم‌زمان سه شرط یا سه توانایی داشته باشد: تحصیلات عالی (دانشگاهی) داشته باشد، با کامپیوتر آشنا باشد و یک زبان بین‌المللی را بداند.

 

 در بین حدود ۶۰۰ هزار لغات موجود در زبان انگلیسی ، ۵۰۴ لغت انتخاب و گردآوری شده است که از آن‌ها با عنوان ۵۰۴ لغات ضروری زبان انگلیسی یاد می‌شود. این لغات پرکاربردترین لغات موجود در زبان انگلیسی هستند و یادگیری آن‌ها می‌تواند به هر فردی چه در زندگی عمومی و چه در آزمون‌ها و کنکورهای مختلف کمک شایانی کند. در واقع اولین مرحله در یادگیری لغت برای تقویت زبان انگلیسی و آمادگی جهت آزمون‌های زبان انگلیسی و کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد ، یادگیری این مجموعه لغات می‌باشد.
 

برای یادگیری لغات راه‌های متفاوتی وجود دارد. ساده‌ترین روش، تکرار است که پس از خواندن لغات و معنی آن‌ها، سعی کنیم با تکرار آن‌ها را به خاطر بسپاریم. روش تکرار هنوز هم یکی از پایه‌ای‌ترین روش‌های یادگیری هر مهارتی می‌باشد و برای تثبیت اطلاعات در حافظه بلند مدت نیاز داریم تا در بازه‌های زمانی مختلف، آن‌ها را مرور کنیم.


 

اما در یادگیری لغات انگلیسی، می‌توانیم به‌جای خواندن و تکرار لغت و معنی آن در مرحله اول یادگیری که کاری زمان بر است و کارایی پایینی دارد ، از متدها و روش‌های جدید که در بحث یادگیری و حافظه وجود دارد استفاده کنیم. روش‌هایی مثل رمزگذاری و کدینگ ، جمله سازی و … که احتمالاً از برخی از آن‌ها استفاده کرده‌اید. اما روش جدیدی که بر اساس جدیدترین یافته‌های علمی مرتبط با حافظه می‌باشد و می‌توان از آن به‌عنوان بهترین روش موجود در یادگیری و به خاطر سپاری نام برد “تصویرسازی” نام دارد.

 

حتماً عبارات یک تصویر بیانگر ۱۰۰۰ کلمه است را شنیده‌اید. در واقع تصاویر بازگو کننده مطالبی هستند که شاید نیاز به هزاران لغت برای توضیح آن داشته باشیم. یافته‌های علمی جدید نیز این موضوع را تأیید کرده‌اند.

 

برای استفاده از این توانایی مغز در یادگیری لغات زبان انگلیسی باید پس از خواندن لغت و معنی آن، با استفاده از یک تصویر، ارتباطی بین لغت و معنی آن برقرار کرده و از آن تصویر برای به خاطر سپردن و یادآوری معنای آن لغت استفاده کرد. به‌عنوان مثال برای به خاطر سپاری معنای کلمه guilty به معنای گناهگار، باید تصویری از کلمه guilty (گِلتی) ساخت و آن را به گناهکار مرتبط کرد. به‌عنوان مثال می‌توانیم تصویر یک تِی را تصور کرد که هنگام سخنرانی با سرعت مشغول تمیز کردن سالنی است و ناگهان گِل های زمین را به‌صورت سخنران( به‌عنوان مثال اوباما) می‌پاشد و ناگهان آژیر به صدا در می‌آید و همه دور او جمع می‌شوند و او را دستگیر می‌کنند. تصویر می‌تواند هر چیزی باشد و نیاز نیست دقیقاً مثل نحوه تلفظ لغت باشد، بلکه باید به نحوی انتخاب شود که ما را به یاد کلمه بیندازد.

 


 

نکته‌ای بسیار مهی که در تصویر سازی وجود دارد این است که شما باید تصویر خود را بسازید و باید آن را در ذهنتان به‌صورت واضح ببینید. می‌توان از تکنیک‌هایی برای برجسته کردن تصویر در جهت به خاطر سپاری بهتر آن استفاده کرد. تکنیک‌هایی مثل بزرگنمایی ، طنز ، حضور خود ، استفاده از رنگ و صدا ، غیرواقعی بودن ، غیر منطقی بودن و …


در این مجموعه آموزشی ۵۰۴ لغات ضروری انگلیسی به همراه مثال‌های آن‌ها ، نحوه تلفظ و ترجمه فارسی، تصاویری رنگی به همراه راهنماهایی جهت تصویر سازی ذهنی لغات برای شما فراهم شده است تا با استفاده از آن‌ها به‌عنوان پایه و شرح و بسط و تغییر آن‌ها ، تصویر ذهنی خود را بسازید و لغات را برای همیشه به حافظه بلند مدت خود انتقال دهید. این مجموعه آموزشی شامل ۴ فایل PDF و حاوی ۶۰۱ صفحه می باشد.


دانلود رایگان درس اول  :

 

رمز فایل : lovelearning.ir

برای شنیدن تلفظ لغات، کافی است دو بار بر روی آیکن بلندگوی سبز رنگ کلیک کنید.

 


 

برای تهیه این محصول ، با کلیک بر روی دکمه پرداخت به صفحه تکمیل مشخصات ارجاع داده می شوید. پس از تکمیل مشخصات و پرداخت  ، با زدن کلید بازگشت به فروشگاه ، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

در صوررت وقوع هر گونه مشکل و یا داشتن هر گونه سوال از بخش دیدگاه ها در پایین صفحه معرفی محصول (همین صفحه) ، مشکل و یا سوال خود را بیان نمایید.

 

رمز فایل فشرده : lovelearning.ir

 

مجموعه کامل 

قیمت : ۱۸۰۰۰ تومان


بخش اول : مجموعه دروس شماره ۱ تا ۱۰ 

قیمت : ۵۰۰۰تومان

 

بخش دوم: مجموعه دروس شماره ۱۱ تا ۲۰

قیمت : ۵۰۰۰تومان

 

بخش سوم: مجموعه دروس شماره ۲۱ تا ۳۰

قیمت : ۵۰۰۰تومان

 

بخش چهارم: مجموعه دروس شماره ۳۱ تا ۴۲

قیمت : ۵۰۰۰تومان

 


 

 

♥ عاشق یادگیری باشید ♥

LoveLearning.ir 

 

 

 

لینک کوتاه :https://lovelearning.ir/?p=2304

علی مومنی گفته : ۱۳۹۷/۰۳/۲

سلام و خدا قوت.
این فایل ابتدایی سه مگابایتی مربوط به ۵۰۴واژه با چه برنامه ای اجرا میشه؟چند تا برنامه امتحان کردم


bool(false)
Scroll Up